Yetenekler

Coğrafi Bilgi Sistemleri

Ana uzmanlık alanımız, Coğrafi Bilgi Sistemi(CBS) yazılımları geliştirmektir. CS TECH, geliştirmiş olduğu bu ürünler ve çözümlerle yazılım geliştirme hizmeti sağlamaktadır. CsGIS SDK adında, rafta hazır CBS ürümüz yer almaktadır. Bu ürün, emniyet kritik, gerçek zamanlı ve gömülü sistemlerde çalışmak üzere tasarlanmış, yüksek performansta coğrafi verilerin görselleştirilmesini sağlayan hazır rafta bir yazılım geliştirme kitidir. Düşük profilli donanımlarda, yükse performans ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

Emniyet Kritik Yazılım Geliştirme

CS TECH, yazılım geliştirme altyapısı ile eminyet kritik yazılım geliştirmekte ve DO-178B sertifikasyon gereksinimlerini karşılayabilmektedir. Yazılım geliştirme altyapımız ile, sertifikasyon süresince yazılım yaşam döngüsü kurallarını ele almaktayız. Böylelikle, yazılım geliştirme esnasında sıkça yapılan hataların önüne geçilmekte, yeniden kullanılabilirlik ve yazılım otomasyonu olabildiğince sağlanmaktadır. Ürünlerimiz ve projelerimizde geliştirmiş olduğumuz bu altyapımızı kullanmaktayız.

Askeri Simülasyonlar

CS TECH, birçok askeri simülasyon projelerinde yer almıştır. Özellikle sanal savaş ortamı uygulamalarında tecrübeye sahiptir. Uygulamalar, askeri eğitimlerde ve karar verme süreçlerinde kullanılmaktadır. Ayrıca firmamız dağınık simülasyon yazılım çerçevesine ve senaryo oluşturma araçlarına sahiptir.

Görev Destek Sistemleri

CS TECH, askeri havacılık alanında ve görev destek sistemlerinde oldukça büyük tecrübeye sahiptir. Bu tecrübelerden bazıları askeri hava platformları için uçuş planlama yazılımları, İnsansız Hava Araçları(İHA) için görev planlama ve kontrol yazılımları, durumsal farkındalığı arttıran kayan harita sistemleridir. CS TECH bu konularla ilgili farklı ürünlere sahiptir.

Gömülü & Gerçek Zamanlı Sistemler

CS TECH, gömülü ve gerçek zamanlı sistemler için geliştirilmiş yazılım altyapısına sahiptir. Bu altyapı ile işletim sistemi çağrıları, gerçek zaman konuları ve donanıma özel kodlar yazılım geliştiricilerden soyutlanmışlardır. Yazılım geliştiricilerin, bu altyapı ile gerçek zaman konularına ve donanım özelliklerine dikkate almalarına gerek yoktur.

Yazılım Test Otomasyonu

Yazılım test otomasyonu yazılım kalitesini arttıran anahtar konulardan birisidir. Projelerimizde ve ürünlerimizde, olabildiğince otomatik testler koşturmakta ve sürekli entegrasyon ortamlarını kullanmaktayız. Otomatik yazılım doğrulama aktivitelerinde kendi geliştirdiğimiz doğrulama araçlarını kullanmaktayız. Böylelikle, ürün kalitemizi arttırmakta ve müşteri ihtiyaçlarına kolayca adapte olabilmekteyiz.