Faaliyet Alanlarımız

Coğrafi Bilgi Sistemleri

Ana uzmanlık alanımız, Coğrafi Bilgi Sistemi(CBS) yazılımları geliştirmektir. CS-TECH, geliştirmiş olduğu bu ürünler ve çözümlerle yazılım geliştirme hizmeti sağlamaktadır. CsGIS SDK adında, rafta hazır CBS ürümüz yer almaktadır. Bu ürün, emniyet kritik, gerçek zamanlı ve gömülü sistemlerde çalışmak üzere tasarlanmış, yüksek performansta coğrafi verilerin görselleştirilmesini sağlayan bir yazılım geliştirme aracıdır. Düşük profilli donanımlarda, yüksek performans ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Emniyet Kritik & Aviyonik Yazılım Geliştirme

CS-TECH, yazılım geliştirme altyapısı ile eminyet kritik yazılım geliştirmekte ve DO-178B sertifikasyon gereksinimlerini karşılayabilmektedir. Yazılım geliştirme altyapımız ile, sertifikasyon süresince yazılım yaşam döngüsü kurallarını ele almaktayız. Böylelikle, yazılım geliştirme esnasında sıkça yapılan hataların önüne geçilmekte, yeniden kullanılabilirlik ve yazılım otomasyonu olabildiğince sağlanmaktadır. Ürünlerimiz ve projelerimizde geliştirmiş olduğumuz bu altyapımızı kullanmaktayız.

Simülasyon Görselleştirme

CS-TECH, birçok askeri simülasyon projelerinde yer almaktadır. Özellikle sanal savaş ortamı uygulamalarında tecrübeye sahiptir. Uygulamalar, askeri eğitimlerde ve karar verme süreçlerinde kullanılmaktadır. Ayrıca firmamız dağınık simülasyon yazılım çerçevesine ve senaryo oluşturma araçlarına sahiptir.

Görev Destek Sistemleri

CS-TECH, askeri havacılık alanında ve görev destek sistemlerinde oldukça büyük tecrübeye sahiptir. Bu tecrübelerden bazıları askeri hava platformları için uçuş planlama yazılımları, İnsansız Hava Araçları(İHA) için görev planlama ve kontrol yazılımları, durumsal farkındalığı arttıran kayan harita sistemleri, Görüntü İşleme kullanılarak üretilmiş harita gösterimi gibi bu konularla ilgili farklı ürünlere sahiptir.

Gömülü & Gerçek Zamanlı Sistemler

CS-TECH, gömülü ve gerçek zamanlı sistemler için geliştirilmiş yazılım altyapısına sahiptir. Bu altyapı ile işletim sistemi çağrıları, gerçek zaman konuları ve donanıma özel kodlar yazılım geliştiricilerden soyutlanmışlardır. Yazılım geliştiricilerin, bu altyapı ile gerçek zaman konularına ve donanım özelliklerine dikkate almalarına gerek yoktur.

Entegrasyon ve Test Yazılımları

Yazılım test otomasyonu yazılım kalitesini arttıran anahtar konulardan birisidir. Projelerimizde ve ürünlerimizde, olabildiğince otomatik testler koşturmakta ve sürekli entegrasyon ortamlarını kullanmaktayız. Otomatik yazılım doğrulama aktivitelerinde kendi geliştirdiğimiz doğrulama araçlarını kullanmaktayız. Böylelikle, ürün kalitemizi arttırmakta ve müşteri ihtiyaçlarına kolayca adapte olabilmekteyiz.


Hizmetlerimiz


Özel Yazılım Geliştirme

Savunma Sanayinde, kendi alanımıza giren Kayan Harita Sistemi, 3B Görselleştirme, Semboloji, Görev Kontrol İstasyonları Yazılımlarının yanı sıra, her türlü gömülü, gerçek zamanlı ve emniyet kritik sistem yazılımlarını başarı ile üretebilmekteyiz.

Sistem Mühendisliği Hizmetleri

Uzun yıllar boyunca oluşmuş tecrübemizin yardımıyla, kendi faaliyet alanımıza giren konularda Sistem Mühendisliği Hizmetleri verebilmekteyiz.

Personel Destekleri

Proje Usülü ve Lisanslama çalışma şekillerinin dışında, isteğe bağlı olarak adam kiralama yöntemiyle de iş yapabilmekteyiz. Alan tecrübelerimiz sayesinde personelimizi iyi eğitiyor; bu sayede yetişmiş personel hizmeti sunabiliyoruz.

Yazılım Test Hizmetleri

Üst düzey yazılım geliştirme hizmetleri ile beraber, test ve entegrasyon konularında da hizmet verebilmekteyiz.

Danışmanlık

Gereksinimleri oluşturmak, bunların kırılması ve faaliyet alanlarımız dahilindeki konularda mentorluk hizmetleri verebiliyoruz.